НОВОСТИ

Вшанування пам'яті жертв голодомору в Україні.

Українців в Любліні багато, адже Люблін — перше найближче до України воєводське місто. Щороку до люблінських вузів приїжджають на навчання сотні наших студентів, люблінський автовокзал і ринок наполовину україномовні, а у торгових центрах закупається багато наших співвітчизників.
У Любліні діє консульство України, українська церква і Українське товариство. Волонтаріат допомоги біженцям підтримує біженців зі Східної України. Багато хто провадить тут власний бізнес.

Пам'ятник жертвам голодомору було відкрито у Любліні майже рік тому, 21 січня 2015 року. Тоді на відкритті був присутній український посол у Польщі Андрій Дещиця і представники місцевих влад партнерських міст Любліна - Львова, Луцька та Івано-Франківська. Ініціатором встановлення памятника стали організації "Спільне коріння" (Stowarzyszeniе Wspólne Korzeniе), Українське товариство у Любліні, місцева влада Любліна та екс-консул України у цьому місті Іван Грицак.

Але сьогодні, коли весь український світ відзначає річницю голодомору, склалося враження що українців у Любліні зовсім мало. Перед невеликим пам'ятником одразу за українською церквою зібралася в основному молодь, яка прочитала про оголошення у соціальних мережах, представники влади і товариства і фундації Івана-Павла ІІ. Також була урочиста служба у кафедральному храмі православного архієпископа Люблінського і Холмського та служба у будинку фонду імені Івана-Павла ІІ.

← НОВОСТИ

-

© 2014-2019 inPL All Rights Reserved.

Разработка сайта: студия WEB Lab