Купівля і реєстрація автомобіля в Польщі.
КУПІВЛЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ АВТОМОБІЛЯ
registrations

ПОШУК, КУПІВЛЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ АВТОМОБІЛЯ.

Ціни на нові та вживані автомобілі в Україні й Польщі суттєво відрізнялася впродовж декількох років. Після останнього зросту мита на ввізні автівки ціни в Україні знову пішли вгору. У Польщі ж такі транспортні засоби завжди видавалися дешевшими. Як іноземцеві купити авто в Польщі?

КУПІВЛЯ АВТОМОБІЛЯ

Варто зазначити, що купити авто можна у фізичної або юридичної особи. Процедура реєстрації в цих двох випадках відрізняється. Купуючи у фірми, покупець отримує накладку і не мусить платити податку (2% від вартості договору). При купівлі від фізичної особи (після підписання договору купна-продажу) в Податковій (Urząd Skarbowy) за місцем проживання слід заплатити цей податок.

РЕЄСТРАЦІЯ

Після врегулювання податкових справ час звертатись до відділу реєстрації. Там слід представити договір купівлі-продажу або ж накладку, попередні документи автівки, старі номери і якщо це українець – дозвіл на проживання або документ про прописку.

Авто реєструється на конкретну людину, яка проживає під конкретною адресою, тому наявність адреси є обов’язковим елементом реєстрації автомобіля в Польщі. Автомобіль можна зареєструвати на одну або ж декількох осіб.

При купівлі автомобіля від фізичної особи авто зберігає своє ОС упродовж 30 днів. Купуючи його у фірмі, можна отримати страховий поліс на 30 днів або ж щоденне страхування (фірма зголошує нового власника, і страховик нараховує, наприклад, 2 чи 3 зл. за день до підписання нової страхової поліси). Так чи інакше, до 30 днів слід підписати страховий поліс. У Польщі ціна страхування великою мірою залежить від історії водія, а також міста, де реєструється авто.

БАЗОВА ВАРТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ.

Кошти реєстрації авто в Польщі зі зміною номерів або нового авто – 181 злотий, без зміни номерів – 81 зл. Обов’язково треба перевірити, чи нове авто має техпаспорт (karta pojazdu) і чи зроблений актуальний техогляд. Якщо немає техпаспорта, до коштів реєстрації слід додати 75 злотих, і якщо авто немає актуального техогляду, його треба буде зробити його на власний кошт, це приблизно 100 злотих.

На день реєстрації автомобіля мусить бути обов’язкове страхування ОС.

Усе частіше машини на іноземних номерах з’являються в Україні. І це, як не дивно, з огляду на ціни машин в Україні та за кордоном. Згідно з законом України, громадянин України може ввозити таке авто на закордонних номерах, маючи доручення від власника.

За умовами транзиту таке авто офіційно може перебувати в Україні 5 або 10 днів за одним разом. Тому власники таких автівок мусять часто подорожувати. Але все частіше це оплачується, особливо тим людям, які мають закордонні контакти або ж роботу, яка пов’язана з частими подорожами.

Вартість послуг з пошуку, купівлі та реєстрації авто в Польщі становить 200 Євро*.

* До вартості послуг необхідно додати ПДВ - 23%

Якщо Ви не впевнені щодо подачі документів для отримання дозволу на постійне перебування, працівники inPL.com.ua допоможуть вам у вирішенні всіх питань, а також нададуть фахову юридичну допомогу. Ваш, inPL.com.ua© 2014-2019 inPL All Rights Reserved.

Розробка сайту: студія WEB Lab