Розвиток бізнесу в спеціальних економічних зонах Польщі.
СПЕЦІАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ
registrations

СПЕЦІАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ

Існує урядова програма "Підприємництво перш за все". Один з пунктів цієї програми, яка є першим чинником успішного розвитку МСБ, - функціонування спеціальних економічних зон (СЕЗ). Спочатку їх створювали на 20 років, проте польський уряд вирішив продовжити термін до 2026 року. Основна мета таких зон - прискорений і рівномірний розвиток регіонів через залучення нових інвесторів і створення нових робочих місць. Підприємства, які мають дозвіл на роботу в зоні, отримують бонуси у вигляді податкових пільг.
Наступний чинник - можливість отримати грошову допомогу від держави при створенні бізнесу. Було виділено пріоритетні напрями, розвиток яких передбачає субсидування, а саме: капітальне будівництво, будівництво міської інфраструктури. Немало уваги в Польщі приділяють також альтернативній енергетиці. Умови таких державно-приватних інвестицій визначають для кожного конкретного випадку.
Ще один чинник, який сприяє активному розвитку МСБ і який відсутній в Україні, - доступ до дешевих кредитів. У Польщі банки надають позики підприємцям на розвиток бізнесу під 5% річних, в деяких європейських країнах процентна ставка може знижуватися до 3%. Немало залежить від виду діяльності, наприклад, для будівельної галузі ставки можуть бути ще нижчі. Популярний індивідуальний підхід: банки оцінюють галузь, компанію, розмір первинного внеску самого підприємця в проект і встановлюють процентну ставку за кредитом.
У Польщі підприємцеві легше отримати замовлення. Будь-яка компанія може брати участь в державному тендері і, запропонувавши кращі умови, по праву отримати договір

У Люблінському воєводстві на даний момент функціонує 6 спеціальних економічних зон, а також 2 науково-технологічні парки та декілька академічних інкубаторів підприємництва.

ЧОМУ ВИГІДНО РОЗВИВАТИ БІЗНЕС У СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ?

В межах спеціальної економічної зони діє державна допомога, яка називається регіональна програма допомоги і надається по відношенню до:

- нової інвестиції - створення нових робочих місць.

Розмір звільнення від податків для покриття видатків на нові інвестиції та створення робочих місць складає:

50% від капітальних вкладень, що понесли великі підприємства

60% від капітальних вкладень, що понесли середні підприємства

70% від капітальних вкладень, що понесли малі підприємства

Підприємці, що інвестують на території спеціальної економічної зони можуть отримати державну допомогу у вигляді звільнення від сплати податку на прибуток до 31.12.2020 р. та звільнення від сплати податку на нерухомість терміном до 3 років.

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ПАРКИ.

Науково-технологічні парки являють собою партнерські установи регіональних та місцевих органів влади, навчальних закладів та науково-дослідних організацій, а також компаній та установ для підтримки розвитку підприємництва. Основним завданням парку є сприяння розвитку Люблінського воєводства.

На території парків зокрема працюють Лабораторія генетичних досліджень та Центральна агро-екологічна лабораторія Природничого університету в Любліні, яка оснащена найсучаснішим обладнанням и надає спеціалізовані послуги в області фізико-хімічних досліджень в зразках грунту, води, кормів, продуктів харчування, сировини рослинного та тваринного походження.

АКАДЕМІЧНІ ІНКУБАТОРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (АІП).

Академічні інкубатори об'єднують молодих, освічених людей, даючи їм можливість реалізувати теоретичні знання, отримані протягом навчання, а також набувати практичні вміння під час самостійної роботи. Академічні бізнес-інкубатори функціонують на більшості люблінських ВУЗах.
Співпраця з АІП дає можливість будь-кому віком до 30 років втілити мрію відкриття власного бізнесу, шляхом надання допомоги при створенні і ведення підприємницької діяльності.
Наша компанія готова стати вашим надійним представником і супроводжувати всі етапи на шляху створення власного бізнесу в Люблінському воєводстві.

Ваш, inPL.com.ua© 2014-2019 inPL All Rights Reserved.

Розробка сайту: студія WEB Lab