Дотації Євросоюзу на розвиток бізнесу в Польщі.
ДОФІНАНСУВАННЯ ЄС ДЛЯ БІЗНЕСУ
registrations

Євросоюз підтримує польський бізнес

Завдяки комплексній державній підтримці малого та середнього бізнесу, Польща є світовим лідером у поліпшенні середовища роботи підприємців. Особлива увага приділяється питанням реєстрації прав власності, оформлення кредитів, захисту інвестицій, торговельній політиці, забезпеченню контрактів та проведення процедури банкрутства. Згідно звіту Doing Business, на сьогоднішній день саме в Польщі спостерігаються максимальні темпи поліпшення умов ведення підприємницької діяльності, а крім цього, Польща залишається єдиною країною Євросоюзу, яку не зачепила світова економічна криза. Її загальний ВВП за останні роки досяг 15,8% - що є найвижчим показником в ЄС.

З кожним роком збільшуються дотації Європейського Союзу на розвиток бізнесу в Польщі, скористатися якими можуть, у тому числі, і підприємці з країн СНД, компанії яких зареєстровані на території Польщі. Програми фінансової допомоги ЄС передбачають широкий спектр грантів, позик, довгострокового кредитування та співфінансування для техніко-економічних досліджень і проектів у галузі інфраструктури. Кошти виділяються європейськими інститутами відповідним національним і регіональним структурам Польщі.

Існує декілька пріоритетних напрямків
що фінансуються ЄС, у сфері яких підприємець може отримати грант на розвиток свого бізнесу: інфраструктура і навколишнє середовище, людські ресурси, інноваційна економіка, розвиток Східної Польщі, розвиток територіального самоврядування, транспорт, енергетика, телекомунікації, туризм, суспільна охорона здоров'я
З комерційної точки зору, ведення бізнесу в цих напрямках відкриває значні ринкові можливості для малих і середніх компаній.
Для отримання гранту необхідно подати заявку в державний орган, якому були виділені кошти. Підприємець, чия діяльність найбільш відповідає вимогам, пропонованим ЄС, отримує грант на конкурсній основі.

Польська держава приділяє велику увагу підтримці і розвитку інноваційних виробництв.
Якщо для виробництва якісно нової продукції або надання інноваційних послуг компанія набуває продукти інтелектуальної власності або наукові розробки, державою відшкодовується до 50% витрат на дані придбання. До 2020 року в Польщі на інноваційні проекти планується виділяти до 3% від загального ВВП.

Для управління коштами, які виділяються з державного бюджету та Європейського Союзу на підтримку підприємництва в сферах інноваційної економіки, людського капіталу та розвитку Східної Польщі, діє спеціальна урядова структура - Польське агентство з розвитку підприємництва (ПАРП), особливу увагу в роботі якого, в першу чергу, приділяється потребам малих і середніх підприємств.

А це підтримка підприємців у розвитку їх науково-дослідної діяльності, підтримка інвестиційних проектів у зв'язку з впровадженням нового продукту, технології або послуги підтримка в рамках захисту прав промислової власності, підтримка розвитку інноваційної підприємницької діяльності, зміцнення взаємодії між сферою освіти та економіки, підтримка міжрегіонального розвитку воєводств Східної Польщі, підтримка проектів, спрямованих на поліпшення якості обслуговування організаціями, що працюють у сфері розвитку підприємництва, підтримка національного та міжрегіонального навчання, консультаційних проектів
За дотаціями в рамках програм, що фінансуються з фондів Євросоюзу, може звернутися будь-який підприємець, який веде господарську діяльність на території Польщі. Кошти можуть бути виділені на закупівлю обладнання, матеріалів, машин, операційних систем, а також на рекламу і витрати на юридичні послуги.

Інші інструменти сприяння
спрямовані на покращення та розвиток малого і середнього бізнесу в Польщі включають в себе спеціальні економічні зони, створені в рамках урядової програми «Підприємництво насамперед». Зараз на території Польщі діють 14 таких зон. Компанії, що працюють в економічних зонах, отримують істотні привілеї, зокрема, у вигляді податкових пільг.
При веденні бізнесу в сфері інфраструктури, куди відносяться проекти з розвитку доріг, мостів та будівництва, підприємець також може отримати грошову допомогу від держави. Умови надання подібних інвестицій обговорюються між підприємцем і представниками органів міського (місцевого) самоврядування окремо в кожному конкретному випадку.
Національні та регіональні фонди Польщі
по захисту навколишнього середовища та управління водними ресурсами, надають фінансову підтримку підприємцям, що інвестують в розвиток екологічно чистих технологій. Також польський уряд надає пряме субсидування довгострокових проектів, які передбачають створення нових робочих місць або капітальне будівництво.
Важливу роль у розвитку малого та середнього бізнесу в Польщі
відіграють різні клуби місцевих ініціатив і бізнес-інкубатори, чия діяльність спрямована на надання допомоги починаючим підприємцям з будь-яких питань бізнесу - від бухгалтерського та юридичного консультування до пошуку інвесторів і партнерів. Найбільш перспективні проекти, за умови передачі 15% акцій нового підприємства інкубатору, можуть отримати інвестування від бізнес-інкубатора в розмірі 100000 польських злотих, що становить приблизно 32 000 доларів США.© 2014-2019 inPL All Rights Reserved.

Розробка сайту: студія WEB Lab