Нерухомість в Польщі. Як купити або орендувати нерухомість в Польщі.
ПОШУК, ОРЕНДА ТА КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ
registrations

КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ.

Як правило, польське законодавство розрізняє:

- забудовану (будинком або сегментною забудовою)
– зазвичай називається будинком, - незабудовану.

Цей поділ є важливим, бо правила в Польщі розрізняють купівлю квартири від купівлі будинку, землі.

КУПІВЛЯ БЕЗ ДОЗВОЛУ: КВАРТИРА, ГАРАЖ

Іноземець не повинен мати жодного визначеного правового статусу у Польщі, щоб купити окреме житлове приміщення, тобто, квартиру у багатоквартирному будинку. Аналогічна ситуація і з гаражем, (який розуміється як самостійна комерційна нерухомість нежитлового призначення, а не як приміщення, що належить до житлового приміщення).

Іноземцеві, який має в Польщі візу, дозвіл на тимчасове перебування, дозвіл на постійне проживання або дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС не потрібен жоден додатковий документ, (напр., дозвіл на купівлю квартири), який давав би йому право на купівлю квартири чи гаража. Такий дозвіл також не потрібен іноземцеві, який не перебуває у Польщі, але хоче придбати нерухомість.

Важливе: Володіння нерухомістю в Польщі не є достатньою підставою для надання іноземцеві легального перебування в Польщі. Це означає, що іноземець, який перебуває в Польщі, не може отримати карти перебування лише на основі того, що у нього є в Польщі власна нерухомість.

КУПІВЛЯ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ:
БУДИНОК (ЗАБУДОВАНА ЗЕМЕЛЬНА НЕРУХОМІСТЬ)

Процедура видачі дозволів зазвичай триває від 2 до 4 місяців.

ПРОМЕСА


Промеса – це документ, зобов’язання-обіцянка видачі дозволу на купівлю будь-якої нерухомості у Польщі іноземцем. У період промеси міністр внутрішніх справ не може відмовити у видачі дозволу на придбання нерухомості, хіба що змінився фактичний стан, важливий для вирішення справи. Наявність промеси дозволяє брати участь в тендерах у справі придбання нерухомості.
Для отримання промеси іноземець повинен приготувати і подати такий же набір документів, як і у випадку отримання дозволу міністра внутрішніх справ на купівлю нерухомості за винятком документів, які позначають нерухомість.ОРЕНДА НЕРУХОМОСТІ

Щоб убезпечити себе від непередчавуваних випадків, зазвичай власники нерухомості в Польщі укладають договори оренди.

Договір найму (оренди) засвідчує зобов'язання власника надати наймачеві (орендарю) приміщення для використання на визначений або невизначений період, а наймач (орендар) зобов’язується платити за цей час орендодавцю фіксовану суму за оренду.

Договір найму (оренди) квартири/будинку повинен бути укладений між орендарем та власником даного приміщення у письмовому вигляді на польській мові.

Важливе: Немає необхідності реєструвати договір найму, (напр., у нотаріуса, в управлінні гміни чи іншій установі).

В договорі вказується фіксована плата, терміни та форма оплати, сума грошової застави чи термін дії і припинення договору (часто становить 1 місяць). Договір повинен також містити опис і технічний стан квартири на момент передачі. Також можна виконати фотографічну документацію фактичного технічного стану приміщення на початку оренди.

В договорі також повинно бути вказано, хто відповідає за оплату комунальних послуг (часто за це відповідає орендар). В додатку до договору слід також записати показники лічильників, наприклад, електроенергії, води, газу. Такі дані допоможуть визначити, яким було фактичне споживання компослуг орендарем протягом періоду, коли він жив у квартирі.

Якщо Ви не впевнені щодо правильного оформлення всіх документів з операціями по нерухомості, працівники inPL.com.ua допоможуть вам у вирішенні всіх питань, а також нададуть фахову юридичну допомогу.
Ваш, inPL.com.ua© 2014-2019 inPL All Rights Reserved.

Розробка сайту: студія WEB Lab